ÜRÜN İADE VE DEĞİŞİMİ

Bize Ulaşın

İptal/ İade

Sitemiz, tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, Sitemizde alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, “Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde akıllı saat kordonu, akıllı saat aksesuarı, akıllı saat kordon aksesuarı ve akıllı telefon ve kulaklık aksesuarları ilişkin sözleşmeler” cayma hakkı kapsamı dışındadır.

İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için [email protected] adresinden bize bir e-posta gönderin. İade talepleriniz, ürünler tarafımıza ulaştıktan 7 gün içerisinde tamamlanacak olup sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme e-maili gönderilecektir.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 • İade edeceğiniz ürünü, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde Rafturkey’ın size belirttiği iade kodunu kullanarak yollamanızı rica ederiz.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.
 • Orijinal kutusu /ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.
 • Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Giyilebilir ürünler açılmış, denenmiş, kullanılmış veya üzerinde değişiklik yapılmışsa iade kabul edilmemektedir.
 • Hijyenik nedenlerden dolayı açılmış, denenmiş, kullanılmış giyilebilir ürünlerin iade/değişimleri yapılmamaktadır.
 • İade durumunda, satın alınan ürün sayısına göre sepeti indirimler, iade işleminden sonra yeni ürün sayısına göre yeniden hesaplanacaktır.
 • Sipariş iade ücreti 200tl olup alıcıya iade edilecek tutardan tahsil edilecektir.
 • Yanlış veya kusurlu ürün/ürünler olması durumunda alıcıdan iade ücreti alınmayacaktır.
 • Bir sipariş alıcı tarafından teslim alınmazsa ve iade edilirse, 200 tl (*banka ödeme hizmet bedeli, kargo ücretleri ve vergiler) tahsil edildikten sonra sipariş tutarı alıcının hesabına iade edilir.
 • Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusur oranında Satıcının zararını tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürününüz Rafturkey tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, ürün bedeli ödeme şekliniz doğrultusunda, e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 7 iş günü içerisinde tarafınıza geri ödenir. İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile ücreti sizin tarafınızdan ödenecek şekilde geri gönderilir.

Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli ‘Havale/EFT’ ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza geri ödenir. Kredi kartı ile ödemelerde ürün bedeli ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir.Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

Değişim

Değişim talepleri alınmamaktadır. Ürün iade talebi oluşturularak mevcut siparişinizlerle ilgili iade süreci başlatabilir ve yeni sipariş oluşturulabilir.

Tüm Kategoriler